Fajny pomysł na dom

Surowce do wytwarzania designerskich mebli.

W historii wzornictwa możemy zidentyfikować etapy fascynacji różnymi materiałami, które były stosowane do wytwarzania mebli. Pod względem materiałowym przede wszystkim w ubiegłym wiekuprodukcja meblimiała często rewolucyjne etapy.

 

Koniec lat 60-tych to fascynacja tworzywem sztucznym, które to tworzywo w projektach wielu światowych firm powraca wciąż do chwili obecnej. Jednak niezmiennie plastiki są najczęściej nieznane ludzkiemu atawistycznemu sercu, które wciąż szuka natury.

 

Drewno to surowiec którego szuka zdecydowana większość z nas. Meble drewniane to coś, co nada niepowtarzalny rys każdemu/zdecydowanie każdemu mieszkaniu. Najczęściej stosowanym w naszym kraju surowcem do wytwarzania mebli jest sosna, występują też meble wytworzone z dębu, który to jednak surowiec jest o wiele droższy, aniżeli pozostałe gatunki drewna wziąwszy pod uwagę częstość ich pojawiania się w lasach. Uzdolniony stolarz potrafi stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z z tego wdzięcznego tworzywa jakie właśnie stanowi drewno. Nie będzie kłamstwem, że zawód stolarza to zazwyczaj praca artysty. Albowiem niezbędna w niej jest nie tylko fachowa widza na temat właściwości drewna ale też szersze spojrzenie na aktualne wzornictwo.

 

Z ofertą designerskich mebli drewnianych można się zapoznać na witrynie firmy Kvadrat Meble.