Fajny pomysł na dom

Zazwyczaj stosowane surowce do wytwarzania mebli

Spoglądając na historię wzornictwa możemy znaleźć fazy fascynacji różnymi materiałami, które były stosowane do wytwarzania mebli. Pod względem materiałowym szczególnie w ubiegłym wieku produkcja mebli przechodziła najróżniejsze fazy.

Koniec lat 60-tych to fascynacja plastikiem, który to surowiec w koncepcjach światowej klasy projektantów powraca nieustannie do dziś. Ale niezmiennie plastik są najczęściej nieznane ludzkiemu poczuciu estetyki, które nieustannie najlepiej czuje się w naturalnym otoczeniu.

Drewno to tworzywo który wniesie ciepło do każdego mieszkania. Stoły z drewna to coś, co nada niepowtarzalny rys każdemu wnętrzu. Zazwyczaj używanym w naszym kraju materiałem do produkcji sprzętów do wyposażenia wnętrz jest sosna, pojawiają się też meble wytworzone z buka, który to jednak materiał jest dużo droższy, aniżeli pozostałe gatunki drewna wziąwszy pod uwagę częstość ich pojawiania się w lasach. Uzdolniony mistrz stolarstwa jest w stanie wyczarować prawdziwe cuda z z tego wdzięcznego tworzywa jakim jest drewno. Można wręcz powiedzieć, iż zawód stolarza to zazwyczaj działalność artystyczna. Bowiem niezbędna w niej jest nie tylko rzetelna wiedza na temat właściwości drewna lecz również szeroki ogląd na obowiązujące trendy.